Zespół Miasta Psów tworzą dwie dziewczyny i ich psy.

Milena Gołębiowska

Psiamatka pełną gębą. Jej życie zmieniło się pod koniec października 2013 roku wraz z przywiezieniem do domu 8 tygodniowego szczeniaka Shiba Inu. Po rewolucji, którą wniósł niepokorny Japończyk odrodziła się jak feniks z popiołów. Noaś stał się jej największym przyjacielem, a bycie psiarą ze sfery prywatnej przeniosło się do życia zawodowego. W 2014 powstała Psiamatka.pl – sklep z wyjątkowymi autorskimi akcesoriami.

Mieszkanka stolicy dzielnie podbija psiolubne lokale szerząc przekonanie, że pies jest najdroższą istotą i warto z nią spędzać czas tak jak lubicie. Nie używa słowa właściciel, a opiekun. Dba o swojego psa tak jak o siebie, zapewnia mu dobre jedzonko i komfort emocjonalny. Od lutego 2018 jej stadko powiększyło się o Nastkę – przygarniętą dziewczynkę w typie husky.

Miasto psów dla niej to marzenie o mieście przyjaznym czworonogom; o ludziach, którzy dostrzegą i uznają potrzeby psiarzy i psów.

Zosia Kwiatkowska

Swoje miejsce na ziemi znalazłam wraz z adopcją psa o imieniu Bonzo. Właściwie do dziś nie zostało rozstrzygnięte kto bardziej na tym skorzystał – czy Bonzo zyskując dom, czy ja rozwijając tożsamość psiary? Po adopcji psa, założyłam bloga Pies w Warszawie na którym opisywałam blaski i cienie życia z psem w dużym mieście. Na jednym ze spotkań dla czytelników poznałam Milkę i jej opiekuna – psy się polubiły, dzięki czemu my z Kubą mogliśmy się hajtnąć. Wspólnie stworzyliśmy markę Warsaw Dog – modowe akcesoria dla psów (w pracy głaszczę pieski i jeszcze sobie za to płacę – najprawdziwsza #dreamjob). Blog ewoluował w nową nazwę – Międzygatunkowa Rodzina, gdzie możecie śledzić nasze codzienne poczynania. Tymczasem po 8 latach życia z psem w mieście i poznawania lokalnych problemów opiekunów psów, poczułam, że nadszedł czas, aby pójść o krok dalej i rozwinąć działalność z lokalnej w ogólnopolską. Chcę, aby Miasto Psów stawało się nie tylko platformą wymiany myśli i doświadczeń psiarzy, ale też miejscem, w którym zmiany w prawie i świadomości mają swoje źródło.

Szukamy osób do współpracy, więc może wkrótce dołączysz do naszego zespołu?