Nasza misja

Według danych Euromonitor (2016) w Polsce mieszka ponad 7 milionów psów. Ich opiekunowie tworzą dużą grupę społeczną. Wierzymy, że z wielką mocą społeczności, idzie wielka odpowiedzialność. Nasz temat numer jeden to pies w przestrzeni publicznej. Chcemy promować odpowiedzialną postawę, podsuwać inspiracje do fajnego życia z psem. Miasto psów ma być miejscem wymiany poglądów, edukacji, a przede wszystkim pokazania, że my psiarze w mieście mamy swój głos. I nie tyczy się on tylko zbierania kup po naszych pupilach. Chcemy szerzyć bezpłatną edukację za pośrednictwem ekspertów docierającą do osób nie pasjonujących się tematem psów na co dzień. Podsuwać rozwiązania systemowe i, przede wszystkim – budować mocną grupę wsparcia – dlatego będziemy opowiadać co słychać na psiej polance, pokazywać niebanalnych psiarzy, inspirować nowinkami i donosić o psiolubnych miejscówkach. Naszym głównym celem jest zmienianie świadomości ludzi, że pies to istota, które czuje i rozumie. Miasto psów to marzenie o przestrzeni przyjaznej czworonogom.

„Miasto Psów” – nazwa naszej strony odnosi się do:

  • Społeczności psiarzy – no wiecie, takie miasto w którym mieszkają ludzie z ich psami tworząc określoną grupę społeczną;
  • Miasta jako miejsca zamieszkania znacznej ilości psów, które aktywnie użytkują wraz ze swoimi opiekunami przestrzeń. Mieszkanie w mieście wymaga od psa i jego opiekuna przestrzegania zasad współistnienia z innymi mieszkańcami i stawia wiele wyzwań, którym chcemy wyjść na przeciw i odrobinę pomóc wszystkim pogodzić swoje interesy.